Poznaj nasz zespół ekspertów

Nasze sylwetki posiadają konkretne informacje o naszym bogatym doświadczeniu zawodowym, a dodatkowo poparte są najbardziej uznanymi branżowymi certyfikatami, publikacjami naukowymi oraz referencjami od znanych podmiotów (referencje dostępne są na życzenie). Poza wymienionymi tutaj osobami współpracujemy zależnie od projektu również z innymi ekspertami w danych specjalizacjach cyberbezpieczeństwa. Każdy tester penetracyjny posiada minimum certyfikat OSCP (Offensive Security Certified Professional) oraz doświadczenie zawodowe na poziomie starszego konsultanta.

Adam Ziaja

Adam Ziaja

Prezes Zarządu

adam.ziaja@redteam.pl

Posiada szerokie techniczne kompetencje z zakresu cyberbezpieczeństwa, zarówno z ataku jak i obrony. Obszerne doświadczenie zawodowe jako: administrator systemów (Onet), informatyk śledczy, specjalista bezpieczeństwa w zespole CERT/CSIRT (ComCERT, dziś Asseco) oraz SOC (Exatel), tester penetracyjny (RBS – The Royal Bank of Scotland), starszy konsultant cyberbezpieczeństwa w zespole red team (Deloitte) oraz threat hunter w amerykańskim startupie zajmującym się budową oprogramowania typu SIEM/IDS (Collective Sense, dziś Sumo Logic). Biegły sądowy z zakresu informatyki, z listy Sądu Okręgowego w Warszawie. Autor książki pt. “Praktyczna analiza powłamaniowa” (ISBN 9788301193478, Wydawnictwo Naukowe PWN). Współautor niespełna dziesięciu publikacji Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA), poświęconych m.in. informatyce śledczej i reagowaniu na incydenty oraz threat intelligence. Członek trzyosobowego zwycięskiego zespołu na największych europejskich ćwiczeniach z zakresu ochrony cyberprzestrzeni – ENISA Cyber Europe 2014. W 2019 roku swoimi działaniami doprowadziły do zatrzymania największego ataku badWPAD za co otrzymał podziękowania od europejskich narodowych zespołów CERT. Od 2013 roku jest członkiem organizacji non-profit MalwareMustDie zajmującej się zwalczaniem cyberprzestępczości. Bug hunter uznany przez dziesiątki powszechnie znanych firm za zgłoszone luki w zabezpieczeniach m.in. Adobe, Apple, BlackBerry, Netflix, Nokia, VMware, Onet, Interia i Wirtualna Polska. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Offensive Security Certified Professional (OSCP) – od maja 2015, Offensive Security Wireless Professional (OSWP) – od lutego 2016, eLearnSecurity Web application Penetration Tester (eWPT) – od stycznia 2016, Certificate X-Ways Forensics – od marca 2012.

Paweł Wyleciał

Paweł Wyleciał

Członek Zarządu

pawel.wylecial@redteam.pl

Przez wiele lat związany z branżą bezpieczeństwa IT, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów ofensywnych. Pracował w wielu branżach, od IT po sektor finansowy, gdzie zajmował stanowiska związane z testami penetracyjnymi oraz badaniami bezpieczeństwa. Jako konsultant ds. bezpieczeństwa IT realizował wiele projektów dla firm wchodzących w skład infrastruktury krytycznej. W międzynarodowej grupie bankowej Royal Bank of Scotland (RBS) był głównym specjalistą do spraw testów penetracyjnych oraz liderem i mentorem zespołu pentesterów. Od 2010 roku jako niezależny badacz bezpieczeństwa znalazł wiele podatności w znanym oprogramowaniu m.in. Apple, Microsoft i Google. Tylko na przełomie 2019/2020 roku odkrył szereg krytycznych podatności w przeglądarce Chrome, za które firma Google przyznała nagrodę o łącznej wysokości $68,000 oraz publicznie dostępne podziękowania. W 2015 roku rozpoczął pracę jako badacz bezpieczeństwa w firmie COSEINC, gdzie zajmował się tematami fuzzingu i znajdowania błędów bezpieczeństwa w najpopularniejszych przeglądarkach internetowych. Jest współzałożycielem uznanej międzynarodowej konferencji WarCon skupionej wokół ofensywnych aspektów cyberbezpieczeństwa, która od 2016 roku corocznie odbywa się w Warszawie. W 2014 roku na międzynarodowej konferencji SyScan360 odbywającej się w Pekinie prezentował wyniki swoich badań nad bezpieczeństwem mobilnych przeglądarek. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Offensive Security Certified Professional (OSCP) – od czerwca 2014, GIAC Exploit Researcher and Advanced Penetration Tester (GXPN) – od marca 2014.

s
placeholder

Od ponad 15 lat pracuje jako informatyk śledczy, wliczając w to również stanowiska kierownicze w tym zakresie. Umiejętności zdobywał na licznych szkoleniach za granicą m.in. w Nowym Jorku i Londynie. Jest biegłym sądowy z zakresu informatyk specjalizujący się w analizach ataków cyberprzestępczych. Skupia się głównie na informatyce kryminalistycznej i wydał ponad 1000 indywidualnych opinii specjalistycznych dla sądów, prokuratur, policji oraz agencji rządowych, a także ponad 100 zbiorowych opinii z innymi biegłymi. Dodatkowo jako dyrektor laboratorium informatyki kryminalistycznej nadzorował ich ponad 4500. Autor szkoleń z zakresu nie tylko informatyki śledczej ale również hackingu i cyberprzestępczości. Twórca i organizator wielu zamkniętych konferencji dla agencji rządowych i prokuratur z zakresu walki z zagrożeniami cyberprzestępczymi i cyberterroryzmem. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa i informatyki śledczej: EC-Council Certified Ethical Hacker (CEH), Cellebrite Certified Physical Analyst (CCPA), Cellebrite Certified Logical Operator (CCLO), Certificate X-Ways Forensics.

placeholder

Bogate doświadczenie przede wszystkim w ofensywnym cyberbezpieczeństwie: red teaming, testy penetracyjne, badania w kierunku wykrywania nowych podatności typu zero day, jak i ich wykorzystania w praktyce. Szerokie kompetencje m.in. z zakresu inżynierii wstecznej, technik fuzzingu oraz statycznej analizy kodu źródłowego. Praktyczna wiedza z zakresu inżynierii oprogramowania (kod na produkcji w językach takich jak PHP, Python oraz Ruby), w tym implementacji procesów bezpiecznego wytwarzania oprogramowania takich jak Secure SDLC czy DevSecOps. Odkrywca podatności w bezpieczeństwie wielu popularnych aplikacji stworzonych m.in. przez Apple, Google, Adobe, Mozilla, Oracle i RealNetworks. Pracował jako architekt bezpieczeństwa IT w Centralnym Ośrodku Informatyki (COI), a we wcześniejszych latach jako konsultant cyberbezpieczeństwa. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu testów penetracyjnych: Offensive Security Certified Professional (OSCP), Offensive Security Wireless Professional (OSWP), eLearnSecurity Certified Reverse Engineer (eCRE).

placeholder

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu testów penetracyjnych (aplikacji webowych, API, aplikacji mobilnych), przeglądach konfiguracji (systemów, sieci, chmur) oraz szeroko pojętym doradztwie z zakresu cyberbezpieczeństwa. Wykonał około 300 testów penetracyjnych pracując jako tester penetracyjny w Sony, a uprzednio również lider zespołu pentesterów w grupie bankowej Royal Bank of Scotland (RBS). Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Offensive Security Certified Professional (OSCP), Offensive Security Certified Expert (OSCE), eLearnSecurity Web application Penetration Tester eXtreme (eWPTX), eLearnSecurity Mobile Application Penetration Tester (eMAPT).

placeholder

Duże doświadczenie zarówno jako twórca aplikacji jak i osoba analizująca ich problemy. Kompleksowe spojrzenie na ryzyka, nie tylko techniczne ale również niebagatelne doświadczenie w ich mitygacji. Pracował przy małych projektach oraz przy największym przedsięwzięciu e-commerce w Europie Wschodniej jako starszy specjalista bezpieczeństwa IT w serwisie aukcyjnym Allegro. Autor szkoleń z tematyki PKI oraz bezpieczeństwa aplikacji mobilnych. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Offensive Security Certified Professional (OSCP), EC-Council Certified Ethical Hacker (CEH).

placeholder

Posiada ponad 10 lat doświadczenia w testach penetracyjnych, kampaniach phishingowych, audytach kodu źródłowego i DevOps. Pracował jako starszy konsultant w FortConsult (część NCC Group), Trustwave (elitarny zespół SpiderLabs) oraz jako tester penetracyjny w międzynarodowej grupie bankowej Royal Bank of Scotland. Jest głównym deweloperem powszechnie uznanego na świecie narzędzia Browser Exploitation Framework Project (BeEF). Współautor książek “The Browser Hacker’s Handbook” oraz “X41 Browser Security White Paper”. Prelegent na konferencjach takich jak WarCon, KiwiCon, RuxCon, ZeroNights, OWASP AppSec, CONFidence i Secure. Posiada uznany techniczny certyfikat z zakresu testów penetracyjnych: Offensive Security Certified Professional (OSCP).

placeholder

Od ponad dekady zdobywa doświadczenie w sektorze bezpieczeństwa IT. Pracował jako starszy konsultant w FortConsult (część NCC Group), Trustwave (elitarny zespół SpiderLabs) oraz jako główny specjalista testów penetracyjnych w brytyjskiej, międzynarodowej grupie bankowej Royal Bank of Scotland. Wykonał setki testów penetracyjnych, audytów oraz opinii nt. bezpieczeństwa systemów informatycznych na zlecenie jednych z największych firm z sektora bankowego oraz publicznego. Posiada bardzo szeroką wiedzę techniczną oraz doświadczenie z zakresu sieci komputerowych, technologii mobilnych oraz aplikacji internetowych. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Offensive Security Certified Professional (OSCP), Offensive Security Certified Expert (OSCE).

placeholder

Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w branży bezpieczeństwa IT. Absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. Specjalizuje się w inżynierii wstecznej oprogramowania przeznaczonego na systemy pracujące na procesorach x86, amd64, ARM i MIPS. Pracował w zespołach reagowania na incydenty CERT Polska (NASK), Orange i ZBP (Związek Banków Polskich). W latach 2011-2015 był CEO polskiej kapituły międzynarodowej organizacji non-profit Honeynet zajmującej się rozwojem oprogramowania w obszarze bezpieczeństwa teleinformatycznego. Twórca projektu TProbe, oprogramowania przeznaczonego do utrzymania kompleksowego multiplatformowego środowiska do prowadzenia analizy oprogramowania.

placeholder

Na początku kariery był programistą, a następnie pracował w Security Operation Center (SOC) firmy IBM, gdzie odpowiadał za identyfikację i odpieranie ataków na infrastruktury firm z całego świata. Architekt jednego z pierwszych polskich poligonów cybernetycznych, na którym jako red team trenował zespoły blue team odpowiedzialne za bezpieczeństwo banków i infrastruktur krytycznych. Posiada poświadczenia bezpieczeństwa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) – NATO Secret, UE Secret, PL tajne oraz uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Certified Information Systems Security Professional (CISSP), Offensive Security Certified Professional (OSCP).

placeholder

Od wielu w branży bezpieczeństwa IT, ostatnie lata poświęcone głównie zagadnieniom SIEM (monitorowanie zdarzeń bezpieczeństwa) i SOC. Pracował dla grupy bankowej ING (wdrożenia SIEM, a dalej threat hunting), następnie dla grupy bankowej UBS (projektowanie scenariuszy monitoringu), a w dalszej części jako konsultant dla Hewlett Packard Enterprise​ (zagadnienia związane ze SIEM) przy projektach między innymi dla banków oraz międzynarodowych korporacji i organizacji rządowych w Unii Europejskiej. Jako niezależny konsultant pracował również dla takich firm jak Sony, BNP Paribas, McKesson, DHL, Wipro, EuroFins i wiele innych przy projektach związanych z wdrożeniami rozwiązań SIEM (ArcSight, Splunk). Posiada szeroką wiedzę na temat narzędzi, procesów, projektowania oraz wdrażania i rozwoju SOC. Posiada uznane techniczne certyfikaty z zakresu cyberbezpieczeństwa: Certified Information Systems Security Professional (CISSP), Certified Information Systems Auditor (CISA), EC-Council Certified Ethical Hacker (CEH), ArcSight Security V1 - Security Administrator and Analyst (HP ATP), Splunk PowerUser.

Poznaj kompetencje naszego zespołu

Nasz zespół odkrył i odpowiedzialnie zgłosił dziesiątki luk w zabezpieczeniach najbardziej znanych produktów powszechnie rozpoznawalnych globalnych marek, za co otrzymaliśmy liczne podziękowania od takich podmiotów jak między innymi:

Adobe
VMware
Mozilla
Oracle
Microsoft
Netflix