logo

Firma RED TEAM

Jesteśmy ekspercką firmą świadczącą techniczne usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jest to nie tylko nasza praca ale również wieloletnia pasja, z którą jesteśmy związani już od niemalże 20 lat.

RED TEAM Sp. z o.o. Sp. k.

Firma RED TEAM została założona na początku 2017 roku przez dwóch doświadczonych i uznanych ekspertów z branży bezpieczeństwa teleinformatycznegoAdama Ziaja i Pawła Wyleciał. Wynikiem czego utworzona spółka posiada zarząd składający się jedynie z technicznych ekspertów cyberbezpieczeństwa, którzy jednocześnie posiadają całość udziałów, a tym samym firma posiada w całości polski kapitał.

Dostarczane przez nas usługi są najwyższej jakości, wynikającej z naszego prawie 20-letniego zainteresowania tą tematyką i rozwoju w wielu aspektach bezpieczeństwa IT, a co bezpośrednio przekłada się na naszą szeroką wiedzę w tym zakresie. Dlatego powstanie spółki zajmującej się tą dziedziną nie jest dla nas wyłącznie biznesem, a pasją której poświęcamy się również w czasie wolnym. Osobiście bierzemy udział i czuwamy nad realizacją każdego projektu, a dzięki naszym technicznym kompetencjom przy współpracy z ekspertami w poszczególnych specjalizacjach z zakresu cyberbezpieczeństwa sami jesteśmy w stanie zweryfikować jakość realizowanej pracy. Wynikiem czego dostarczamy usługi wysokiej jakości, co potwierdzają dostępne na życzenie liczne referencje. Jednocześnie skupiamy się tylko na usługach w których posiadamy wysokie kwalifikacje wynikające z naszego doświadczenia zawodowego, a które jednocześnie poparte są uznanymi na świecie technicznymi certyfikatami oraz docenionymi publikacjami naukowymi naszego autorstwa.

Zależy nam na uczciwości wobec klienta i dostarczaniu tylko takiej pracy za którą nigdy nie będziemy musieli się wstydzić, a która zarazem będzie najlepszą reklamą naszej firmy. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie zaoferować na rynku jedną z najwyższych jakości świadczonych usług i dlatego też mimo krótkiego stażu firmy zaufało nam wiele znanych podmiotów – od międzynarodowych instytucji finansowych, przez firmy informatyczne oraz e-commerce, po podmioty skarbu państwa istotne dla funkcjonowania kraju i wchodzące w skład infrastruktury krytycznej.

Nasza wysoka etyka przejawia się również w pełnieniu funkcji biegłego sądowego, skutkiem czego dla uprawnionych rządowych podmiotów wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania możemy wydawać opinie istotne dla postępowań karnych.

Dlaczego my?

Posiadamy realne i potwierdzone eksperckie kompetencje zarówno z ataku – testy penetracyjne, red teaming – jak i obrony – DFIR, threat hunting i threat intelligence – co czyni nas unikalną firmą na polskim rynku. Nasze doświadczenie zawodowe z tego zakresu w każdej poszczególnej specjalizacji przekracza 5 lat, a ponadto w kilku przypadkach byliśmy jednymi z pierwszych osób w kraju zajmujących się daną tematyką jak np. red teaming, DFIR czy threat hunting i threat intelligence.

Otrzymaliśmy dziesiątki publicznych podziękowań od powszechnie znanych firm za odpowiedzialnie zgłoszone luki w zabezpieczeniach oprogramowania, a informacje te są możliwe do zweryfikowania na oficjalnych stronach tych podmiotów. Nasze dokonania to również publikacje naukowe, jak autorstwo książki wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN pt. “Praktyczna analiza powłamaniowa” (ISBN 9788301193478) czy współautorstwo niespełna dziesięciu publikacji Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA), które to zostały wydane aby pomóc europejskim zespołom CSIRT (Computer Security Incident Response Team). Efekty naszych prac są tym samym powszechnie uznane.

Dzięki unikalnym kompetencjom zarówno ofensywnym jak i defensywnym oferujemy usługi wymagające szerokiego eksperckiego doświadczenia, przykładowo z zakresu threat huntingu, czyli proaktywnego wyszukiwania zagrożeń – nie czekamy na eskalację incydentu, a wykrywamy go już w zarodku, w trakcie udanego hakerskiego ataku na infrastrukturę organizacji.

Jako nieliczni wykorzystujemy realne doświadczenie, które z jednej strony pozwala nam na skuteczniejsze symulacje ataków hakerskich, a z drugiej ich wykrywanie ponieważ dobrze znamy narzędzia i sposoby wykorzystywane przez atakujących. Znajomość oprogramowania i technik wykorzystywanych przez hakerów jest najtrudniejszą kwestią przy wykrywaniu ataków, co potwierdzają uznane źródła wiedzy dla threat hunterów jak na przykład tzw. piramida bólu, która to opisuje trudności występujące w tej stosunkowo nowej dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Profesjonalizm naszych konsultantów poparty jest uznanymi na świecie certyfikatami, referencjami od powszechnie znanych podmiotów, publikacjami naukowymi oraz doświadczeniem zawodowym zdobytym w pracy na najwyższych technicznych stanowiskach, w rozpoznawalnych międzynarodowych firmach jak na przykład grupa bankowa Royal Bank of Scotland. Realizowane przez nas usługi to przede wszystkim nasza wieloletnia pasja, dzięki czemu tak wiele tematów znamy od podszewki.