logo

Firma RED TEAM

Jesteśmy ekspercką firmą świadczącą wysokiej jakości techniczne usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa, w których posiadamy jedne z najwyższych kompetencji w kraju. Nasz zespół składa się tylko i wyłącznie z prawdziwych ekspertów bezpieczeństwa IT, którzy posiadają bogate doświadczenie zawodowe oraz realne osiągnięcia. Kochamy to co robimy i pasjonujemy się cyberbezpieczeństwem od ponad 20 lat.

RED TEAM Sp. z o.o. Sp.k.

Firma RED TEAM została założona na początku 2017 roku przez dwóch doświadczonych i uznanych ekspertów z branży bezpieczeństwa teleinformatycznegoAdama Ziaja i Pawła Wyleciał. Wynikiem czego utworzona spółka posiada zarząd składający się jedynie z technicznych ekspertów cyberbezpieczeństwa, którzy jednocześnie posiadają całość udziałów, a tym samym firma posiada w całości polski kapitał.

Dostarczane przez nas usługi są najwyższej jakości, wynikającej z naszego prawie 20-letniego zainteresowania tą tematyką i rozwoju w wielu aspektach bezpieczeństwa IT, a co bezpośrednio przekłada się na naszą szeroką wiedzę w tym zakresie. Dlatego powstanie spółki zajmującej się tą dziedziną nie jest dla nas wyłącznie biznesem, a pasją której poświęcamy się również w czasie wolnym. Osobiście bierzemy udział i czuwamy nad realizacją każdego projektu, a dzięki naszym technicznym kompetencjom przy współpracy z ekspertami w poszczególnych specjalizacjach z zakresu cyberbezpieczeństwa sami jesteśmy w stanie zweryfikować jakość realizowanej pracy. Wynikiem czego dostarczamy zawsze usługi wysokiej jakości, co potwierdzają dostępne na życzenie liczne referencje. Jednocześnie skupiamy się tylko na usługach w których posiadamy wysokie kwalifikacje wynikające z naszego doświadczenia zawodowego, a które jednocześnie poparte są uznanymi na świecie technicznymi certyfikatami oraz docenionymi publikacjami naukowymi naszego autorstwa.

Zależy nam na uczciwości wobec klienta i dostarczaniu tylko takiej pracy za którą nigdy nie będziemy musieli się wstydzić, a która zarazem będzie najlepszą reklamą naszej firmy. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie zaoferować na rynku jedną z najwyższych jakości świadczonych usług i dlatego też mimo krótkiego stażu firmy zaufało nam wiele znanych podmiotów – od międzynarodowych instytucji finansowych, przez firmy informatyczne oraz e-commerce, po podmioty skarbu państwa istotne dla funkcjonowania kraju i wchodzące w skład infrastruktury krytycznej.

Nasza ekspercka wiedza oraz wysoka etyka przejawia się również w pełnieniu funkcji biegłego sądowego, skutkiem czego dla uprawnionych rządowych podmiotów, wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania możemy wydawać opinie istotne dla postępowań karnych.

Dlaczego my? Wiedza i doświadczenie

Posiadamy realne i potwierdzone eksperckie kompetencje zarówno z zakresu ataków – testy penetracyjne, red teaming – jak i obrony – DFIR, threat hunting i threat intelligence – co czyni nas unikalną firmą na polskim rynku, to dzięki połączeniu szerokich kompetencji oferujemy najwyższą jakość usług. Nasze doświadczenie zawodowe z tego zakresu, w każdej poszczególnej specjalizacji przekracza 5 lat, a ponadto w kilku przypadkach byliśmy jednymi z pierwszych osób w kraju zajmujących się daną tematyką jak np. red teaming, DFIR czy threat hunting i threat intelligence. Jest to wynikiem ponad 20-letniej obecności w branży i pasji do cyberbezpieczeństwa, która przerodziła się w nasz sposób na życie.

Przez ostatnie 10-lat otrzymaliśmy dziesiątki publicznych podziękowań od powszechnie znanych międzynarodowych firm (m.in. Adobe, Apple, BlackBerry, Google, Microsoft, Netflix, Nokia, VMware oraz Yahoo) za odpowiedzialnie zgłoszone luki w zabezpieczeniach oprogramowania.

Nasze dokonania to również publikacje naukowe, jak autorstwo książki wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN pt. “Praktyczna analiza powłamaniowa” (ISBN 9788301193478) czy współautorstwo niespełna dziesięciu publikacji Europejskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA), które to zostały wydane aby wspomóc europejskie zespoły CSIRT (Computer Security Incident Response Team) w zakresie ochrony cyberprzestrzeni. Nasze kompetencje oraz efekty zrealizowanych przez nas prac są tym samym powszechnie uznane.

Dzięki unikalnym kompetencjom zarówno ofensywnym jak i defensywnym oferujemy usługi wymagające szerokiego eksperckiego doświadczenia, przykładowo z zakresu threat huntingu, czyli proaktywnego wyszukiwania zagrożeń – nie czekamy na eskalację incydentu, a wykrywamy go już w zarodku, w trakcie hakerskiego ataku na infrastrukturę organizacji. Jako nieliczni wykorzystujemy realne doświadczenie, które z jednej strony pozwala nam na skuteczniejsze symulacje ataków hakerskich, a z drugiej ich wykrywanie ponieważ dobrze znamy narzędzia i sposoby wykorzystywane przez atakujących. Znajomość oprogramowania i technik (tzw. TTPsTactics, Techniques, Procedures) wykorzystywanych przez hakerów jest najtrudniejszą kwestią przy wykrywaniu ataków, co potwierdzają uznane źródła wiedzy dla threat hunterów jak na przykład tzw. piramida bólu, która to opisuje trudności występujące w tej stosunkowo nowej dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Profesjonalizm naszych konsultantów poparty jest uznanymi na świecie certyfikatami, referencjami od powszechnie znanych podmiotów, publikacjami naukowymi oraz doświadczeniem zawodowym zdobytym w pracy na najwyższych technicznych stanowiskach, w rozpoznawalnych międzynarodowych firmach, jak na przykład grupy bankowe Royal Bank of Scotland oraz UBS. Realizowane przez nas usługi to przede wszystkim nasza wieloletnia pasja, dzięki czemu tak wiele tematów znamy od podszewki. Bez wyjątków wszystkie prace realizowane są jedynie przez wysoce wykwalifikowanych ekspertów.

Wybrane rekomendacje

 • Centralny Ośrodek Informatyki (Ministerstwo Cyfryzacji)
  Firma RED TEAM realizuje zadania z zakresu testów bezpieczeństwa i architektury bezpieczeństwa aplikacji. Zlecone przez nas zadania są realizowane terminowo i na wysokim poziomie.
 • Orbis (grupa Accor)
  Firma RED TEAM zrealizował testy penetracyjne sieci wewnętrznej i zewnętrznej oraz testy świadomości personelu (red teaming). Zespół RED TEAM wykazał duże zaangażowanie oraz proaktywną postawę i elastyczność w trakcie testów. Polecamy współpracę z zespołem RED TEAM.
 • TUiR Allianz
  Firma RED TEAM wykonała testy penetracyjne aplikacji webowej. Testy bezpieczeństwa zostały wykonane w ustalonym terminie oraz z należytą starannością, a dostarczone wyniki prac w formie raportu były zrozumiałe.
 • TELDAT
  Firma RED TEAM wykonała testy penetracyjne oprogramowania wytwarzanego przez TELDAT. Prace wykonane zostały profesjonalnie, terminowo i z należytą starannością, a wnioski w formie raportu były precyzyjne i dotyczyły wszystkich obszarów interesujących zamawiającego.
 • PKO Ubezpieczenia (grupa PKO Bank Polski)
  Firma RED TEAM wykonała testy penetracyjne aplikacji webowej. Powierzone prace zostały zrealizowane terminowo i z należytą starannością oraz etyką zawodową, a dostarczone wyniki prac były przygotowane w sposób sumienny oraz przejrzysty.
 • Instytut Pamięci Narodowej (IPN)
  Polecamy firmę RED TEAM, zlecone przez nas usługi przeglądu konfiguracji oraz testy penetracyjne zostały zrealizowane na najwyższym poziomie.
 • Reserved (spółka LPP)
  Firma RED TEAM wykonała testy penetracyjne sklepu internetowego. Prace były zrealizowane terminowo i z należytą starannością, a dostarczona usługa na wysokim poziomie.
 • GO Sport
  Firma RED TEAM wykonała testy penetracyjne aplikacji sklepu internetowego. Powierzone prace były zrealizowane terminowo i z należytą starannością, a dostarczona usługa na wysokim poziomie.
 • Carefleet (grupa Crédit Agricole)
  Firma RED TEAM wykonała testy penetracyjne aplikacji mobilnej. Powierzone prace zostały zrealizowane terminowo i z należytą starannością, co skutkuje wysoką oceną wykonanych usług.
 • Europejski Fundusz Leasingowy (grupa Crédit Agricole)
  Rekomendujemy współpracę z firmą RED TEAM za profesjonalizm i pełne zaangażowanie w zakresie świadczenia usług związanych z bezpieczeństwem serwisów internetowych.
 • Łotewski Narodowy Zespół CERT
  CERT.LV dziękuje firmie RED TEAM za cenne informacje, które pomogły poprawić bezpieczeństwo zasobów informatycznych Republiki Łotewskiej.
 • Estoński Narodowy Zespół CERT
  CERT.EE dziękuje firmie RED TEAM za cenne informacje, które pomogły poprawić bezpieczeństwo zasobów informatycznych Republiki Estonii.