Cyber Threat Hunting eksperckie usługi

Cyber Threat Hunting jest to aktywne wyszukiwanie zagrożeń zazwyczaj w sieci wewnętrznej organizacji jak również Internecie (cyber threat intelligence). Celem takiego podejścia jest wykrycie istniejących, aktywnych zagrożeń takich jak działania intruza – uwzgledniając w tym również wewnętrzne ataki wykonywane na przykład przez pracownika działającego na szkodę przedsiębiorstwa (np. szpiegostwo gospodarcze).

Weryfikacja polega głównie na badaniu anomalii, w postaci analizy ruchu sieciowego na przykład zapytań DNS (m.in. DGA), analizy logów m.in. pod kątem IOC i komunikacji z C&C (określane również jako C2) oraz wielu innych – przede wszystkim własnych źrodeł danych pochodzących z CTI.

Możliwa jest również analiza samych systemów jednak ze względu na możliwość oszukiwania systemowych sygnałów przez złośliwe oprogramowanie typu rootkit – zazwyczaj nie jest to wiarygodne źródło informacji – o ile systemy wykrywania/logowania nie zostały wdrożone przed infekcją (np. na poziomie build`a systemu).

Wykrywanie intruzów tą metodą jest wysoce skuteczne, ponieważ jest to swojego rodzaju proaktywna informatyka śledcza. Specjalizujemy się w threat huntingu pod każdym w/w względem.

Adam Ziaja jest autorem książki „Praktyczna analiza powłamaniowa. Aplikacja webowa w środowisku Linux” (ISBN 978-83-01-19347-8) poruszającej tematykę informatyki śledczej i reagowania na incydenty (DFIR), wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Referencje

ipn
Instytut Pamięci Narodowej (IPN)
reserved
Reserved (LPP)
askberry
Askberry
onet
Onet
interia
Interia
wp
Wirtualna Polska
empik
Empik
home
Home.pl

Eksperckie usługi w zakresie bezpieczeństwa IT

Red Team Red Team to wysoce wyspecjalizowana polska firma zajmująca się usługami z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nasze kompetencje poparte są najbardziej uznanymi certyfikatami, referencjami od znanych podmiotów oraz doświadczeniem zawodowym na najwyższych technicznych stanowiskach, w znanych międzynarodowych firmach. Posiadamy eksperckie doświadczenie w wymienionych niżej dziedzinach:

Red team (atak, ofensywne bezpieczeństwo)

Blue team (obrona, defensywne bezpieczeństwo)

Przeprowadzamy kompleksowe audyty bezpieczeństwa teleinformatycznego (testy bezpieczeństwa). Zapraszamy do zapoznania się z naszymi sylwetkami zawodowymi. Ze względu na rozległe doświadczenie podejmujemy się również innych, nietypowych zleceń związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym.


  1. Autoryzowane ataki (symulacja) odzwierciedlające realne możliwości atakujących od warstwy sieciowej i socjotechniki po aspekty fizycznego bezpieczeństwa.
  2. Atak w postaci wysyłki wiadomości e-mail, która wygląda, jakby została wysłana przez osobę lub firmę znaną użytkownikowi.
  3. Zgodnie z prawem, tylko na zlecenie sądu lub organu państwowego prowadzącego postępowanie przygotowawcze w sprawach karnych.

Słowa kluczowe: ochrona infrastruktury krytycznej, testy wydajności aplikacji, testy wydajnościowe, audyt kodu źródłowego, red team, fuzzing (fuzz testing), testy penetracyjne sieci, testy podatności, intrusion detection system (ids), biegły sądowy z zakresu informatyki, testy penetracyjne aplikacji webowych (www), security operations center (soc), reagowanie na incydenty, testy bezpieczeństwa, testy penetracyjne, purple team, audyt konfiguracji, phishing, red teaming, informatyka śledcza, ochrona przed phishingiem, cyber threat hunting, cyber threat intelligence, testy socjotechniczne, blue team, bug bounty, analiza powłamaniowa, audyt bezpieczeństwa.