Analiza powłamaniowa eksperckie usługi

Analiza powłamaniowa to najczęściej po prostu analiza ataku hakerskiego. Wymaga wiedzy nie tylko z zakresu informatyki śledczej w tym o metodach zabezpieczania materiału dowodowego ale również z zakresu samych ataków – ponieważ tylko takie osoby widzą ślady ataków – co bezpośrednio wynika z doświadczenia w ich przeprowadzaniu, na przykład w postaci testów penetracyjnych czy red teamingu.

Bardzo istotne jest, aby już samo zabezpieczenie danych było przeprowadzone przez osobę z doświadczeniem. Dzięki praktycznej wiedzy na temat podejścia znacznie maleje ryzyko nadpisania istotnych informacji oraz naruszenia integralności materiału dowodowego – co w efekcie mogłoby skutkować wykluczeniem danego nośnika jako dowodu w sprawie karnej.

Doświadczony informatyk śledczy posiada wiedzę na temat nie tylko tradycyjnych form zabezpieczania ale również możliwości zastosowania takiego podejścia jak live forensics, w tym też wykonania zrzutu pamięci RAM – dzięki czemu nie zostaną utracone dane ulotne.

Specjalizujemy się w analizie incydentów, a w przypadku uprawionych podmiotów administracji państwowej istnieje również możliwość wydania opinii jako biegły sądowy (z listy Sądu Okręgowego) oraz uczestniczenia w zabezpieczeniu sprzętu komputerowego na miejscu przestępstwa. W swojej pracy wykorzystujemy profesjonalne narzędzia takie jak bloker (urządzenie fizycznie blokujące możliwość zapisu na materiale dowodowym) czy komercyjne dedykowane oprogramowanie do informatyki śledczej.

Adam Ziaja jest autorem książki „Praktyczna analiza powłamaniowa. Aplikacja webowa w środowisku Linux” (ISBN 978-83-01-19347-8) poruszającej tematykę informatyki śledczej i reagowania na incydenty (DFIR), wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN.

Referencje

ipn
Instytut Pamięci Narodowej (IPN)
reserved
Reserved (LPP)
askberry
Askberry
onet
Onet
interia
Interia
wp
Wirtualna Polska
empik
Empik
home
Home.pl

Eksperckie usługi w zakresie bezpieczeństwa IT

Red Team Red Team to wysoce wyspecjalizowana polska firma zajmująca się usługami z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nasze kompetencje poparte są najbardziej uznanymi certyfikatami, referencjami od znanych podmiotów oraz doświadczeniem zawodowym na najwyższych technicznych stanowiskach, w znanych międzynarodowych firmach. Posiadamy eksperckie doświadczenie w wymienionych niżej dziedzinach:

Red team (atak, ofensywne bezpieczeństwo)

Blue team (obrona, defensywne bezpieczeństwo)

Przeprowadzamy kompleksowe audyty bezpieczeństwa teleinformatycznego (testy bezpieczeństwa). Zapraszamy do zapoznania się z naszymi sylwetkami zawodowymi. Ze względu na rozległe doświadczenie podejmujemy się również innych, nietypowych zleceń związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym.


  1. Autoryzowane ataki (symulacja) odzwierciedlające realne możliwości atakujących od warstwy sieciowej i socjotechniki po aspekty fizycznego bezpieczeństwa.
  2. Atak w postaci wysyłki wiadomości e-mail, która wygląda, jakby została wysłana przez osobę lub firmę znaną użytkownikowi.
  3. Zgodnie z prawem, tylko na zlecenie sądu lub organu państwowego prowadzącego postępowanie przygotowawcze w sprawach karnych.

Słowa kluczowe: blue team, biegły sądowy z zakresu informatyki, testy penetracyjne, red teaming, bug bounty, cyber threat intelligence, audyt kodu źródłowego, testy penetracyjne aplikacji webowych (www), testy wydajnościowe, testy wydajności aplikacji, ochrona przed phishingiem, testy socjotechniczne, testy penetracyjne sieci, phishing, red team, testy podatności, purple team, cyber threat hunting, intrusion detection system (ids), testy bezpieczeństwa, ochrona infrastruktury krytycznej, audyt konfiguracji, fuzzing (fuzz testing), analiza powłamaniowa, audyt bezpieczeństwa, reagowanie na incydenty, informatyka śledcza, security operations center (soc).