Biegły sądowy z zakresu informatyki

Dla uprawionych organów administracji publicznej, prowadzących postępowanie przygotowawcze w sprawach karnych, istnieje możliwość opiniowania jako biegły sądowy z zakresu informatyki, z listy Sądu Okręgowego, ze specjalizacjami takimi jak informatyka śledcza, analiza powłamaniowa, hacking i cyberprzestępczość.

Zgodnie z prawem nie ma możliwości wydania opinii jako biegły sądowy dla podmiotów prywatnych (osób fizycznych, firm). Ponad to zajmujemy się jedynie aspektami powiązanymi z cyberbezpieczeństwem. Nie zajmujemy się doradztwem dla osób fizycznych oraz sprawami, które nie są związane bezpośrednio z cyberbezpieczeństwem.

Adam Ziaja jest biegłym sądowym z listy Sądu Okręgowego w Warszawie. Autor książki „Praktyczna analiza powłamaniowa. Aplikacja webowa w środowisku Linux” (ISBN 9788301193478) poruszającej tematykę informatyki śledczej i reagowania na incydenty (DFIR), wydanej przez Wydawnictwo Naukowe PWN, z recenzją profesora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, biegłego sądowego, mł. insp. dr hab. inż. Jerzego Kosińskiego. Współautor publikacji Europejskiej Agencja ds. Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) poświęconej w całości zagadnieniom informatyki śledczej „Digital forensics”. Od 2014 roku corocznie prelegent na konferencji Techniczne Aspekty Przestępczości Teleinformatycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Eksperckie usługi w zakresie bezpieczeństwa IT

Red Team Red Team to wysoce wyspecjalizowana polska firma zajmująca się usługami z zakresu cyberbezpieczeństwa. Nasze kompetencje poparte są najbardziej uznanymi certyfikatami, referencjami od znanych podmiotów oraz doświadczeniem zawodowym na najwyższych technicznych stanowiskach, w znanych międzynarodowych firmach. Posiadamy eksperckie doświadczenie w wymienionych niżej dziedzinach:


Mapa przygotowanej oferty:


Red Team (atak, ofensywne bezpieczeństwo)

Blue Team (obrona, defensywne bezpieczeństwo)

Kompleksowy outsourcing cyberbezpieczeństwa, przeprowadzamy przede wszystkim audyty bezpieczeństwa teleinformatycznego (testy bezpieczeństwa). Zapraszamy do zapoznania się z naszymi sylwetkami zawodowymi. Ze względu na rozległe doświadczenie podejmujemy się również innych, nietypowych zleceń związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym.


  1. Operacje red teaming to autoryzowane ataki (symulacja) odzwierciedlające realne możliwości atakujących od warstwy sieciowej i socjotechniki po aspekty fizycznego bezpieczeństwa.
  2. Atak w postaci wysyłki wiadomości e-mail, która wygląda, jakby została wysłana przez osobę lub firmę znaną użytkownikowi.
  3. Zgodnie z prawem, tylko na zlecenie sądu lub organu państwowego prowadzącego postępowanie przygotowawcze w sprawach karnych.